Titanic

Titanic, největší a nejluxusnější loď své éry připlula do Prahy

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

Při návštěvě vzdělávací a emocionální výstavy Titanic se přiblížíte k událostem té osudné noci …

„Obdržela jsem repliku palubní vstupenky na Titanic. Přebírám roli cestující, jmenuji se Mrs.Hudson J.C.Allison (Bess Waldo Daniels), je mi 25 let. Plavím se první třídou.

S manželem, synem a dcerou jsme nastoupili na Titanic v Southamptonu. Poté, co jsem doprovodila manžela na služebních cestách, se vracíme domů do Kanady.

Po dobu cesty vybírám nábytek a služebnictvo pro naše dvě rezidence.“

Výstava Titanic začíná od informací o konstrukci lodi, k životu na palubě. Obdržela jsem sluchátko, po navolení číselného kódu poslouchám podrobný výklad k jednotlivým exponátům.

Uvidíte osobní porcelán, pohlednice, šperky, zbytky parfému v neporušených lahvičkách i kousky lodi. Osvětlení je ponuré vzhledem k artefaktům, které jsou k nezaplacení, nenahraditelné a extrémně citlivé na světlo.

Je to také důvod, proč nemůžeme fotografovat s bleskem.

Pološero umocňuje silný emocionální zážitek výstavy Titanic.

Procházíme kolem kajut. Titanic měl vlastní pařížskou kavárnu, připomínající sluncem zalitou verandu, s popínavými rostlinami a proutěnými židlemi kolem malých stolků.

Prohlídku zpříjemňuje koncert lodního orchestru. Můžete si přečíst na jídelním lístku, jaké jídlo se podávalo. Cena byla, přijatelná, stálo pouze několik liber.

Na dobových fotografiích jsou zdokumentované jednotlivé části lodi Titanic. Společenské místnosti, čítárna, písárna, kuřácký salón, haly a zimní zahrady.

U druhého komínu byla dokonce i tělocvična.

Nabízela všemožná zařízení. Veslování, box, cyklistiku, vzpírání břemen, připraven byl i elektrický kůň a velbloud. V téměř dva metry hlubokém bazénu byla příjemně ohřátá mořská voda.

Otisk ruky v ledovci

Můžete si sáhnout na sladkovodní ledovec, když vydržíte zvláštní chlad ledovce dostatečně dlouho, zůstane váš otisk ruky v ledovci. Slyšíme autentický zvuk, jak ledovec škrábe tělo lodi, když Titanic narazil na ledovec.

Je to zvuk, který nelze popsat, musíte ho prožít.

Lidé na palubě Titanic si neuvědomují, jak je situace vážná, vybíhají k ledovci a koulují se. Najednou se ozvala exploze a na nebi zazářilo světlo první rakety.

“1:10 Titanic volá Olympic: “Srazili jsme se s ledovcem. Potápíme se po přídi. Připlujte, jak nejrychleji můžete.” Následuje pozice.”

 Bess odmítá opustit loď v záchranném člunu bez svých dětí a manžela a jde je hledat.

Na závěr výstavy stanete před tabulí přeživších a ztracených.

Dle palubní vstupenky na Titanic zjistíte, jak vaše role cestujícího dopadla. „ Mrs.Hudson J.C.Allison (Bess Waldo Daniels) zemřela v den katastrofy Titanic dne 15.dubna 1912. Syn Trevor Allison byl jediný, kdo onu osudnou noc přežil.“

Návštěva výstavy Titanic je velice zajímavým a silným emotivním zážitkem. Na prohlídku si vyhraďte cca 2 hodiny. Doporučuji vám, zajistit si vstupenky předem 🙂

P.S.: Napište mi, jak dopadla vaše role cestujícího té osudné noci?

Líbí se vám tento článek? Ohodnoďte ho hvězdami a podělte se s přáteli, sdílejte ho na sociálních sítích.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *