Origami

Origami. Tohle bude asi ještě těžké….

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

Martinka probírala výstavku zvířátek origami a brblala si, tohle bude asi ještě těžké.

Nejdřív je naučím něco jednoduchýho…. 🙂  V duchu jsem žehnala paní učitelce, kéž by bylo takových více, letělo mi hlavou.

Děti jsou úžasné, když je něco nadchne, jdou na věc, neřeší, co na to okolí.

Pokaždé, když nejsme spolu, máme rituál. Večer před spaním si vzájemně vyprávíme, co jsme dělaly. Víkend  jsem strávila na semináři Milionová žena. Když na mě přišla řada s vyprávěním, začala jsem příběhem o milionových maminkách.

Víš, přišel mi dopis, že se sejdou ženy a maminky, aby si mohly říct, co je těší, baví, co umí dělat. Tam jsem strávila dva dny.

Milionová žena
Milionová žena s Alicí Kirš

Bylo nás tam spoustu. “Jako je nás ve třídě?”, začala se dcerka živě zajímat. Jako několik takových tříd dohromady.

Byly tam ženy a maminky i z velkéééé dálky. „Jak daleko?“ Z hodně velké dálky, jako když jedeš k tetě do Marjánek. „Teda tak daleko, vždycky usnu v autě.“

Potkala jsem například maminku, jmenuje se Edita Berková, ráda cvičí.

Má malou holčičku, tak cvičí i s kočárkem a učí další maminky, jak cvičit na procházce s kočárkem.

A já umím origami

„A tatínkové to taky dělají?“ Jasně! „A jak to dají vědět těm co, jsou daleko jako teta ?“ Mají stránky na internetu a tam vše ukazují ostatním. Vyprávěla jsem ještě několik dalších příběhů a odpovídala na zvědavé otázky, než jsem uslyšela, jak si pro sebe říká,….a já umím origami a usnula.

Seminář Milionová žena

Nemohla jsem usnout, promítaly se mi uplynulé dva dny jako na filmovém plátně. David Kirš, nejúspěšnějších online marketér v ČR, charismatický chlap s velkým srdcem.

Alice Kirš, která ukazuje ženám jak objevit své talenty a dary, vášnivá kuchařka a gurmánka, autorka knihy 17 tváří ženy.  Bohdana Kabátová, autorka programu Boží koučink, milovnice tance a voňavých bylinek.

Stanislava Mrázková, podnikatelka,  autorka knihy  o životě „Podnikání z pláže“, živá inspirace jak se vydat za svými sny a podnikat třeba z pláže.

Příběhy spousty dalších inspirujících žen, které jsem měla možnost poznat.

Naučím to děti

Druhý den dcerka přiběhla ze školy, nadšeně výskala, poskakovala po pokoji a pod nos mi strkala zvířátko z papíru. Ty jo, rychle si vzpomeň co je to za zvíře, tohle už jsem viděla, běželo mi hlavou. “Jeřáb”, vypálila jsem s vítězoslavným úsměvem.

“Mami, dneska jsem vyučovala děti ve třídě, jak vyrobit jeřába origami. Každý týden budu učit děti další, nový zvířátka.”

Origami
Origami

Koukala jsem se zeširoka otevřenýma očima.  Jak k tomu došlo, Martinko? Paní učitelka se ptala, co umíte?

“Nééé, přece jsi mi včera vyprávěla, jak jste si s maminkama povídaly, že to, co umíte, naučíte někoho dalšího. Tak jsem šla paní učitelce říct, že umím dělat origami a naučím to děti.”

Od té chvíle vybírá, co bude ještě asi těžké, vypráví, jak jsou děti šikovné, které zvířátko bude další. Testuje je na mně v různých velikostech, už jsem si pořídila i lupu… 🙂

Mami něco jsem ti vyrobila, ozvalo se za mnou. Dcerka cosi schovávala za zády, s potutleným výrazem na tváři…“Tady je obrázek Tebe, jsi moje milionová maminka!“

Milionová maminka
Milionová maminka

A ty ten nejlepší „kouč“ na světě běželo mi hlavou a vzpomněla si přitom na slova Bohdany Kabátové.

Chtěla bych taky na internet dávat obrázky origami, přišla s prosbou.

No, jo ale kam? Prohledala jsem internet, ale pro dítě jejího věku žádný zajímavý výběr. Najednou mi bliklo, jasně, Pinterest na sdílení obrázků ta pravá volba.

Vytvořila jsem jí vlastní nástěnku, začala jí okamžitě zaplňovat, výskajíc radostí u každého získaného srdíčka … 🙂

Třeba i pro vaše dítě by Pinterest mohl být zajímavý způsob, jak se seznámit se světem internetu.

Propojme se na PinterestuŠipka

Visit Romana Šašková’s profile on Pinterest.

Origami. Tohle bude asi ještě těžké….
5 (100%) 46 votes
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

Autor: Romana Šašková

Jsem zvídavec, hledám nová témata, lovím informace, zkouším nové věci.Fascinují mě nové technologie, zajímavé zážitky, originální výstavy. Přečti si více O mně.Romča

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *