Dva dorty

Narozeninový výprask nebo hobla?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

V Severní Americe a v Evropě existuje zvyk – narozeninový výprask.

Oslavenec dostane za každý rok od jeho narození jednu ránu na zadek, auuu… 😀

Jako nástroj pro narozeninový výprask se především v Americe používá prkénko. Do prkénka jsou vyvrtány otvory a slouží i jako podnos pro nošení panáků s lihovinami.

Prkénkovat či hoblovat?

U nás je tento zvyk známý jako “dát hobla”. Oslavence dva lidé chytnou za ruce a za nohy a kývou s ním tak, aby narážel do člověka, který klečí vedle. Za každý rok narození dostane oslavenec jedno zhoupnutí.

Balonky, girlandy, dort

Narozeninový koláč a oblečené židle
Oblečené židle

Když byly dcerky malé, vždy jsem na jejich narozeniny vyzdobila celý byt. Barevné girlandy natažené přes místnost, spousta nafouknutých balonků.

Stoly ozdobené krepovým papírem, židle obléknuté do “zvířátek”. 

To vám doporučuji vyzkoušet – stačí obyčejné papírové tašky, na které nalepíte obličeje zvířátek dle libosti, přilepíte ouška a sklidíte obrovský úspěch… 🙂

Dort se svíčkami. Křupky nebo kroužky natažené na špejli s mašličkou vytvoří ohromující jedlou výzdobu stolu.

Také se vám už sešly dva dorty? Co teď? Jak jste to řešili?

My jsme zapálili svíčky na obou a dcerka foukala “stereo”, ještě dlouho poté mluvila né o dárcích, ale o dvou dortech… 😀

Složitější to začalo být, jak dcerky rostly. Jak vybrat dárky? Klasické, netradiční, narozeninový překvápko?

Nebo dukáty na ruku?

Já o dárcích pečlivě přemýšlím, ráda vybírám takové, které mohou splnit nejen narozeninový sen. Když se přiblížily narozeniny starší dcery, rozhodla jsem se pro adrenalinový dárek, létání je ve Skydive areně.

Jak to dopadlo, si můžete přečíst v článku  Zažij volný pád.

Překvapení?

20té narozeniny si dcera zařídila ve vlastní režii. Obdržela jsem pozvání do jejího oblíbeného klubu. V hlavě se mi začal klubat nápad. Jak zařídit aby i na samotné oslavě zažila překvapení?

Klub otevíral až k večeru a hned poté se konala oslava. Rozhodla jsem se, “to dám”. Tajně jsem dopravila do klubu připravený narozeninový dort, domluvila s budoucí obsluhou velkolepé přání a rychle opět zpět, aby si nikdo ničeho nevšiml.

Zbývalo jen čekat… 🙂

Sešla se velká společnost a klub byl našlapaný lidmi jako obvykle. Najednou se vedle dcery objevila obsluha s dortem a rozsvícenými svíčkami a přáním k narozeninám.

Stálo to za to! Výraz v tváři a reakce “Jak si věděla, že tohle jsem si vždycky představovala?”, mi bylo tím největším poděkováním.

Jak slavíte narozeniny vy? Velkolepě? Tajně s překvapením? Jen kulaté, nebo s pětkou na konci? Nebo žádné? Napište komentář… 🙂

P.S.: Líbí se vám tento článek? Ohodnoďte ho hvězdami a podělte se s přáteli, sdílejte ho na sociálních sítích.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *