Krmení motýlů

Motýlí víly Fata Morgana

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

V Botanické zahradě ve skleníku Fata Morgana se konala další z výstav motýlích krasavců.

Většinu dětí na loukách fascinují létající motýli. Také jsem za nimi běhávala, byly to pro mě bezstarostně  tiše létající motýlí víly z pohádek.

Rozhodli jsme se s přáteli výstavu týden před jejím koncem navštívit. 

Těšili jsme se na zážitek, jak se drobečkové soukají z kukel přímo před našima očima, stovky barevných krasavců létajících kolem našich hlav.

Nadšení jsme dorazili do skleníku Fata Morgana, odevzdali batohy do šatny a vstoupili. Přivítalo nás horko, vlhko a krásná zeleň.

Kde jsou motýli?

Motýlci, kdepak jste? Bylo to jako v lese hledat hříbky, sem tam motýlek, už jen pár druhů.  Nakonec se nám zadařilo. Na listech a na oknech. Na krmítkách pár hladovců cucalo cukrový roztok a nahnilé ovoce, většinou banány a pomeranče. Zbytek se telelil ve výšce nad námi.

Stejný nápad jako my měli další lidé, takže ve skleníku Fata Morgana v tu chvíli bylo více lidí než motýlů.

Na úzké lávce jsme se stěží vyhýbali,  přitom museli dávat pozor  kam šlápneme, abychom nezašlápli nějakého motýlka. U líhně jsme si prohlédli jen prázdné kukly. Každému, kdo se rozhodne pro návštěvu v příštím roce doporučuji ranní návštěvu.  Většina motýlů není ještě tolik aktivních a netetelí se vysoko u stropu.

Také se vyhnete největšímu náporu návštěvníků.

Určitě si návštěvu nenechávejte na poslední týdny.

Přestože bylo dovezeno přes 4000 kukel, většina motýlů už byla vylíhnutá. Kukly se přilepují na dřevěné tyčky, o které se motýl opře jako o větve v přírodě, aby se dokázal vymanit z kuklového sevření. Pokud chcete sledovat líhnutí, určitě počítejte s delším časem a velkou trpělivostí. Než motýlům uschnou křídla trvá i několik hodin.

Pozoruhodné tvary květin, roztodivné barvy

Zklamání z motýlů nám vynahradila úžasná flóra.

Skleník Fata Morgana  je rozdělený do několika částí s různou teplotou a vlhkostí vzduchu.  Flóra z Afriky, Jižní Ameriky a dalších. Prales, subtropického i tropického pásma s květinami neskutečných nádherných tvarů a barev. 

Vyhlídková terasa s vodopádem uprostřed pralesa.

Miluji orchideje a tady jsem se doslova vyžívala. Návštěva za flórou určitě stojí za to… 🙂

P.S.: Také jste se byli podívat na motýlky? Jak jste dopadli vy?  Napište mi… 🙂Šipka
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *