Ohnivé Hula hoop

Kroužením obručí k vosímu pasu? Ohnivé Hula hoop

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

Dáváte si novoroční předsevzetí? A schválně, bývá mezi nimi nějaký ten sport, nebo touha zbavit se nadbytečné váhy? Vyzkoušejte Hula hoop.

Pokyvujete hlavou?

Tak to jste jako Monika. Jedno z takových předsevzetí jí přivedlo k zajímavému sportu s názvem Hula hoop a já jsem měla možnost ji pro vás vyzpovídat.

Moniko, Jak jste se dostala k Hula hoop? Přiblížíte čtenářům tento sport?

Monika:  Konkrétně to bylo na nový rok 2014, když jsme se s kamarádkou rozhodly, že začneme aktivně cvičit a do léta zhubneme. Tou dobou byla v módě zumba. My jsme ale chtěly něco nového, neotřelého, zajímavého.

Nechtěly jsme ani dělat sporty a cvičení, kterými jsme si prošly už mnohokrát předtím.

Objevily jsme Hula Hoop a s nadšením jsme dorazily na první lekci. Všichni jsme dostali ke cvičení obruče a s nimi jsme cvičili něco, co by se dalo přirovnat k aerobiku, při kterém zároveň kroužíte kruhem.  Dnes mě udivuje, že obruče byly velmi velké a těžké.

Lekce jsem navštěvovala asi třičtvrtě roku a kroužení mi šlo s každou další lekcí lépe a lépe. Hula hooping

Jak jste se stala certifikovanou instruktorkou fitness a instruktorkou hula hoopingu?

Monika: Naše lektorka onemocněla a cvičení bylo zrušeno. Říkala jsem si, konečně jsem objevila věc, která mě naplňuje. Cvičení mě baví, i tak trochu vrací do dětských let, vyvolává nové pocity a má to tak rychle skončit?

Začala jsem tedy pátrat na internetu.

Našla jsem právě probíhající kurz. Nebyl na jednotlivé lekce cvičení, ale přímo, jak se stát lektorkou Hula Hoop. Psal rok 2015. Neváhala jsem ani minutu, zvedla jsem telefon, zavolala a zaplatila. Dostala jsem obruč, kupodivu úplně jinou než na dosavadních lekcích, učebnici a za tři týdny na viděnou u certifikace.

Byla jsem velice překvapená, že má nová obruč byla velmi lehká.  Zjistila jsem, že s obručí se dá dělat mnoho věcí, dokonce, že se s ní dá i tančit. Uvědomila jsem si, že to, co jsem doposud dělala, vlastně vůbec nemělo nic společného s hoopingem.

Takže jsem začala se vším znovu.  S obrovskou touhou a nadšením jsem se naučila obruč ovládat tak, jako bych s ní byla spojená celý život. A následně jsem úspěšně složila certifikační zkoušky.

Moniko a jak jste začínala s kurzy Hula Hoop? Co je to Hoop Funny?

Monika: Po úspěšném složení certifikační zkoušky jsem začala s lekcemi pro dospělé. Hooping měl v mém okolí velký úspěch, bylo to něco nového a neobvyklého.

Díky těmto okolnostem vznikla vlastně i Monika HOOP.

Na hodinách hoopingu se časem začaly objevovat i děti s velkým zájmem o točení obručí, které rázem pochytily jednoduché základy i složitější taneční triky. Díky tomu jsem musela začít rozčleňovat svoje svěřence do jednotlivých skupin a dala jsem tak základ pro organizaci Hoop Funny.

Hoop Funny je značka, pod kterou jsou vyráběny naše originální obruče a organizovány hoopingové akce pro děti i dospělé.

Momentálně mám ve svých kurzech cca 50 dětí, které aktivně hoopují, organizujeme workshopy hoopingu pro dospělé i vícedenní akce.

Sledovat na Facebooku nás můžete zde … HoopFunny

Jste certifikovaná instruktorka fitness, instruktorka hula hooping a také vytváříte pro zájemce programy šité přímo na tĕlo. Můžete mi popsat, jak sestavení takového programu probíhá?

Monika:  Nejraději při osobním setkání.

Se zájemci proberu jejich cíl, jejich momentální životní styl a udělám postupně diagnostiku celého těla. Na základě těchto informací jim vytvořím cvičební plán na míru. Zároveň poradím i se způsobem stravování.

Metody, které volím, mám zpravidla vyzkoušené na sobě a vím, že pokud má člověk pevnou vůli a dodrží daná pravidla, tak to funguje.

 Je finančně náročné provozovat Hula hoop cvičení?

Monika: Pro mě, jako instruktorku hula hoopingu byla investice značná. Přestavovaly ji náklady na kurz, nákupy obručí, které je třeba mít k zapůjčení. Dále bylo důležité zajistit vhodné prostory ke cvičení, vybrat správnou hudbu a pohodlné sportovní oblečení.  

Následně je nutné všechny tyto věci udržovat.

A já jsem tak trochu blázen a musím mít neustále i něco nového. Pro hoop děti vymýšlíme stále nové soutěže a motivační programy. Ovšem to mě stojí spíš více času než peněz.

Jaké oblečení je nejlepší na tento sport?

Monika:  Co se týká vhodného oblečení, tak u hoopingu platí, že čím méně oblečení máte, tím lépe se hoopuje. Takže ideální volba jsou šortky a tílko.

Nebo něco upnutého na tělo, aby obruč hezky přilnula k tělu a při točení jí nic nepřekáželo.

Kde se dají obruče na hooping pro začátečníka koupit?

Monika:  Spousta lidí jde a koupí obruč například v hračkářství, nebo ve velkých obchodních sítích. Bohužel jim nikdo neporadí konkrétně a pak zjišťují, že obruč je moc lehká, nejde s ní točit a hoopovat.

Jsou zklamaní a žádají o radu.

Proto jsme vytvořili vlastní e-shop, kde prodáváme obruče na míru.  Máme tři základní varianty a po domluvě se zájemcem přizpůsobujeme velikost obruče přímo jeho postavě.

Objednat obruč si můžou osobně, nebo v našem e-shopu na stránkách www.hoopfunny.cz .

Každá naše obruč je originál a na přání zákazníka.

Jaký je rozdíl mezi běžným kroužením s Hula hoop obručí a HoopDance?

Monika:  Pod pojmem Hula Hoop je třeba si představit hlavně kroužení v pase a základní kardio trénink. Hoop Dance je více taneční až artistická disciplína, kdy se s obručí tančí.

Do tance se zahrnují různé efektivní triky, nekrouží se už jen kolem pasu, ale i kolem různých částí těla.

V jakém věku je možné s Hula hoop začít? Kdo může hooping dělat?

Monika: S hoopingem lze začít v každém věku. S dětmi se dá začít zhruba od čtyř let, takže s Hula Hoop mohou začít opravdu brzy. Hooping je určen pro děti, holky i kluky, pro dospělé, ale i pro aktivní seniory.

 Je to ideální aktivita pro rodiče a jejich děti. Nezáleží na věku a mohou cvičit spolu.

Viděla jsem, že lze točit i s hořící Hula hoop obručí, je těžké zvládnout takovou ohnivou show? Není nebezpečná?

Monika: Točení s ohnivou obručí samozřejmě není jen tak. Obruč by měla být z nehořlavého materiálu, může a nemusí být ozdobena barevnými páskami a hlavně by měla mít kahany.

Kahany se při takové show zapalují a jejich počet záleží na odvaze a zručnosti hoopera.

Dle mého názoru jde vždy hlavně o to, udělat ten první krok a zkusit to. Samozřejmě, že spálenin jsem nebyla ušetřena při prvním pokusu ani já. Zápach ohořelých chlupů na rukou k tomu asi patří 😉

Jakmile jsem se překonala a udělala s ohnivou obručí první trik, tak už to pak šlo samo.  

Je důležité nenechat se unést a nezapomenout na bezpečností pravidla. Volit takové taneční kreace, aby se oheň nedostal do kontaktu s tělem.

Existují obruče hula hoop s magnety i hula hoop masážní obruče, k čemu se používají?

Monika:  Tyto obruče se údajně používají k hubnutí a spalování přebytečného tuku v těle. Ale obruče tohoto typu bývají velmi těžké, což nemá dobrý vliv na naše záda. Dokonce masáž touto obručí může být ze začátku velmi nepříjemná.

S klasickou hoopingovou obručí mohu hoopeři spalovat tuky a nastartovat metabolismus i bez bolesti. Při aktivním kardio tréninku s obručí můžeme spálit cca 400 až 600 kcal za hodinu. To je srovnatelné například se spinnigem nebo kickboxingem.

Při hoop aktivitě zapojíme až 30 svalů celého těla, prokrvujeme tím páteř a zároveň děláme dobře našemu srdíčku, to nemluvě o zlepšení koordinace těla a sebevědomí člověka.

Tak proč se trápit s masážní obručí?!

Poslední otázka, je tento sport vhodný i pro chlapce a muže?

Monika:  Mnoho lidí si myslí, že není, ale opak je pravdou.  Mám na svých hodinách i chlapce.

Učí se více triky mimo tělo a to je velmi baví. Přirovnala bych to v jejich případě ke street dance tanci s obručí.

Ve světě je dost kluků, chlapců i mužů, kteří se tomuto sportu věnují. Ve výsledku to vypadá naprosto báječně, u nás zatím není mezi muži tento sport příliš známý.

Zde se můžete podívat na hooping v mužské verzi – zdroj Nick Broyd – Hooping – The Drop

Moniko děkuji za Vaše odpovědi a přeji mnoho dalších spokojených hooperů. 

Uvažujete o tom, že se přihlásíte do nějakého kurzu? Potřebujete poradit, jakou si máte koupit obruč?

Kontaktujte Moniku, volejte, nebo napište, zde najdete veškeré kontakty  www.hoopfunny.cz.

P.S.: Klikněte na „To se mi líbí“ na Facebookové stránce zde  www.facebook.com/HoopFunny a neunikne vám žádná akce,  zajímavosti, soutěže, workshopy a parádní videa. Sledujte YouTube kanál Monika HOOP.

Líbí se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli a ohodnoďte hvězdičkami🙂

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *