Brigáda

Brigáda. Najdu ji rychle!

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

Jak se (ne)hledá brigáda několik měsíců

Mám doma studentku, pokud jste na tom stejně jako já, tak to určitě znáte…potřebují novou knihu, počítačový program, notebook.

Opět zaznělo: Napiš životopis a najdi si brigádu!”

Vrhla se do toho, desítky rozdaných životopisů, ale i po dvou měsících…nic.

Co mám dělat?

Dcera je rozladěná, zklamaná, demotivovaná. Co je špatně? Nejsou brigády? Zkušenosti z několika brigád už mám, v životopisu jsem je přece uvedla a na internetu jsem si ho vygenerovala.

Rozdala jsem jich desítky, proč mi nikdo nevolá? Co mám dělat?

Chtěla jsem pomoci. Brouzdám na internetu, ale stále nic co by mě zaujalo. Spousta informací na jedno brdo, přesně ty, podle kterých si dcera životopis tvořila a vůbec jí nefungují.

Jak hledat brigáduNajednou se mi před očima otevírají stránky, s elektronickou knihou 10 důvodů, proč jste ještě nezískali dobrou práci”.

Ty jo, třeba se tam dozvíme, v čem je zakopaný pes a stahuji si zdarma eBook. 

Je 15.ledna 2014. To je přesně ono, čtu a souhlasně si přitom pokyvuji hlavou,…wau, chci vědět ještě víc.

Registruji se na on-line webinář a poslouchám autorku Janu Bártíkovou naživo. Hovoří o tom, proč vytvořila projekt “Získám dobrou práci”. A najednou získávám odpovědi na otázky, které právě trápí i dceru.

Zaujal mě výraz “Životopis na míru”

Co tím myslí? Jak mi ho může vytvořit, vždyť mě vůbec nezná? To chci vyzkoušet! Bude se mi vůbec chtít věnovat, kdy nepatřím momentálně mezi aktivní „hledače“ zaměstnání? Hlavou mi lítala jedna otázka za druhou. Jdu do toho.

Komunikace po telefonu byla velice příjemná a uvolněná. Začínáme pěkně od podlahy, dostávám úkoly a otázky, které musím vypracovat.

Po sedmi dnech čtu nadšeně svůj „nový životopis“ s pocitem, že mě snad musela Jana posledních 10 let v zaměstnáních tajně sledovat… 🙂

Teď už společně sledujeme další webináře a dcera přetváří svůj “seznam informací a dat” podle doporučených rad. Opět se vrhá do hledání a předkládá nový životopis do několika firem.

V jedné z nich se jí opravdu líbilo. To by byla super brigáda. “Mají tam už hromadu životopisů a pozvou jen tři uchazeče a chtějí jen jednoho kandidáta, má můj životopis šanci?”... dumala. 

Druhý den telefon a pozvání na pohovor. 7.února 2014 nastoupila na svojí novou brigádu.

Jak se hledá brigáda rychle
Jak se hledá brigáda rychle

Také obíháte firmy jako satelit, životopisů jste rozdali desítky a práce nebo brigáda žádná? Nikdo nevolá?

Stáhněte si zdarma 10 důvodů, proč jste ještě nezískali dobrou práci”, i vy můžete najít v čem je zakopaný pes… 🙂 

 

Také máte zkušenost s hledáním brigády? Napište komentář

Šipka

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 0 Flares ×

Autor: Romana Šašková

Jsem zvídavec, hledám nová témata, lovím informace, zkouším nové věci.Fascinují mě nové technologie, zajímavé zážitky, originální výstavy. Přečti si více O mně.Romča

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *